Galeria

Lubię śpiewać, lubię skakać
lubię życie przedszkolaka!

Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy, aby Wasze dzieciństwo trwało jak najdłużej i składało się z chwil pełnych zdrowia, radości, miłości i beztroski. Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie dla Was wielką i niezapomnianą przygodą.

Rok szkolny 2022/2023


 

24 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Tego dnia grupa najstarsza żegnała się ze swoimi paniami, całym personelem a także młodszymi koleżankami i kolegami. Dziękowały za spędzony czas w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazana wiedze oraz umiejętności. Grupa średniaków wierszem i piosenką pożegnała kolegów i wręczyła im drobne upominki. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia zerówki i pamiątkowe książki. Jesteśmy przekonani, że każdy zerówkowicz doskonale poradzi sobie w szkole, czego serdecznie im życzymy.

Będziemy za Wami tęsknić!

„Co ty na to, że już lato”

Słoneczka – Słoneczne lato – Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Lesku

20 czerwca 2022r. dzieci z naszego przedszkola w bardzo uroczysty i wyjątkowy sposób powitały lato. Główną atrakcją tego dnia było lodowe disco w śniegu i bańkach z animatorką Fifi ze studio Fama. Dzieci podróżowały do ciekawych, bajkowych krain, szukały amuletów i wykonywały różne zadania. Uczestniczyły też w wielu zabawach muzyczno-ruchowych i integracyjnych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i pysznych lodów. Był to wspaniały i radosny dzień, a słoneczko uśmiechało się do nas cały czas. Dzięki temu każdy mógł odczuć, że to już LATO!

 

Teatrzyk „Miś Uszatek”

3 czerwca 2022r. mieliśmy okazję gościć w przedszkolu naszych sąsiadów – uczestników i wychowawców terapii zajęciowej z ŚDPS w Bliznem. Przedstawili nam spektakl teatralny pt. „Miś Uszatek”. Dzięki temu poznaliśmy historię powstania postaci Misia Uszatka oraz twórczość ilustratora tej książki Pana Zbigniewa Rychlickiego pochodzącego z sąsiedniej miejscowości- Orzechówki. Ta wyjątkowa aranżacja przedstawienia wywołała wiele emocji i radości wśród dzieci.

 

Dzień Dziecka

1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka - Gmina Brzeszcze

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również i nasze przedszkolaki z radością świętowały swój dzień- Dzień Dziecka na wesołych zabawach i tańcach w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło też słodkich upominków, a największą niespodzianką były pyszne lody.

25 Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych

30 Maja 2022 r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej odbył się 25 Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z zerówki wykonując dwa układy taneczne „Cebula”, „Walc kwiatów”.

Zapraszamy do obejrzenia występów!

Dzień Mamy

„Mam dla Ciebie bukiet życzeń,
moja Mamo ukochana,
niech Twa buzia będzie zawsze
tak słonecznie roześmiana.
Niech Ci szczęście oraz zdrowie
nieustannie dopisują
niech się wszystkie Twe marzenia
w każdym dniu realizują”

Takie życzenia dzieci z naszego przedszkola przekazały swoim mamusiom w dniu ich święta.
Ten wyjątkowy dzień odbył się 27 maja. Dzieci w odświętnie ubranych strojach zaprezentowały swoim mamom program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych mam.
Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.
Po występach wszystkie mamy i dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przekazywania radości oraz okazywania miłości.

Spotkanie przedszkolaków z ks. Biskupem

9 maja 2022 r. w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii- przedszkolaków odwiedziła ks. Biskup Krzysztof Chudzio. Księdzu Bikupowi towarzyszyli Dziekan dekanatu Domaradzkiego ks. Tadeusz Pikor oraz proboszcz parafii ks. Marek Grzebień. Był to szczególny dzień zarówno dla przedszkolaków jak i wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci pod kierunkiem siostry Julii oraz nauczycieli zaprezentowały krótki program artystyczny. Po powitaniu ks. Biskup nawiązał miła i serdeczną rozmowę z przedszkolakami. Na zakończenie tego spotkania ks. Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. To miłe wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

XI Przegląd Piosenki Ludowej

Już po raz jedenasty odbył się Przegląd piosenki Ludowe pt. „Piosenki, które śpiewali nasi dziadkowie, gdy byli mali” zorganizowany przez Przedszkole w Bliznem. Wydarzenie to miało miejsce w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy Jasienica Rosielna w dniu 5 maja bieżącego roku. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Jasienica Rosielna. Przegląd był okazją do zaprezentowania ludowych melodii, a także sprawdzenia swoich możliwości wokalnych. Nasze przedszkole reprezentowali: Oliwia Podulka, Julia Pilip, Zofia Myrta oraz Mikołaj Bal.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom w osobach:
p. Urszuli Brzuszek- Wójt Gminy Jasienica Rosielna
p. Annie Fic- Sekretarz Gminy Jasienica Rosielna
p. Marii Wrona- Kierownik Referatu Oświaty
p. Mariuszowi Kaznowskiemu – Dyrektor Centrum Kultury I Biblioteka Publiczna w Jasienicy Rosielnej
grupie wokalnej pod kierunkiem p. Wioletty Stodolak działającej przy Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Woli jasienickiej oraz  wszystkim opiekunom, nauczycielom i rodzicom za udział w tej uroczystości.

Śniadanie Wielkanocne

Dnia 13 kwietnia 2022 r. tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się  „Śniadanie Wielkanocne”. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnych życzeń i  dzielenia się jajkiem. Nie zabrakło też tradycyjnych pokarmów wielkanocnych takich jak żurek z jajkiem i babka wielkanocna. Cały dzień miał wyjątkowy, świąteczny charakter; dzieci recytowały wiersze i  śpiewały piosenki o Wielkanocy. Bawiły się  też w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Wracając do domu dzieci otrzymały świąteczny stroik z zasianą przez siebie rzeżuchą.

Podstawka korkowa wielkanocna, baranek. Promise - Artykuły religijne, dewocjonalia

Spektakl teatralny „Wielkie sprawy małej żaby”

28.03 2022r. gościł w naszym przedszkolu Teatr Lalek „Bajka” ze spektaklem „Wielkie sprawy małej żaby”. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy małej żaby i uczyły się zachowań proekologicznych. Przedstawieniu towarzyszyła niecodzienna scenografia, pięknie wykonane laki oraz przyjemna muzyka. Na zakończenie gromkimi brawami nagrodzili występujących aktorów.

Gminny konkurs recytatorski „Wiosenne wierszowanie”

21 marca 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne wierszowanie”. Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych z terenu Gminy Jasienica Rosielna. W konkursie wzięło udział 20 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych recytując utwory literackie związane z wiosną. Mali artyści, ze wszystkich grup wiekowych, do swoich występów przygotowali się niezwykle profesjonalnie. Dzieci doskonale opanowały pamięciowo teksty i mimo tremy, pięknie wystąpiły przed zgromadzoną publicznością. Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący – Pan S. Kaczmarski, członkowie – Pani S. Leń, Pani A. Kwaśny, miała bardzo trudne zadanie przy ocenie występów ze względu na wysoki poziom prezentowanych utworów. Ostatecznie, choć zadanie nie było łatwe, Komisja wyłoniła zwycięzców konkursu.

Laureatami konkursu zostali:
I kategoria wiekowa – (3 – 4 latki)
1 miejsce: Marcelina Jarosz (Przedszkole w Bliznem)
2 miejsce: Iga Dąbrowska (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Jasienicy Rosielnej
3 miejsce: Anita Wilusz (Przedszkole w Bliznem).

II kategoria wiekowa – (5 – 6 latki)
1 miejsce: Julita Data (Przedszkole w Bliznem)
2 miejsce: Wiktoria Bober (Oddział  Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Jasienicy Rosielnej
3 miejsce: Kinga Gerlach (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Orzechówce)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  nagrody rzeczowe oraz dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy naszym małym artystom oraz dziękujemy rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia występów dzieci

Wiosenne Wierszowanie 2022

W dniu 14.03 odbyły się wewnątrzprzedszkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Wiosenne Wierszowanie”. Dzieci pięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej i również pięknie wyglądały. Laureatami tego etapu zostali:

Klaudia Krzysik
Oliwia Jarosz
Anita Wilusz
Marcelina Jarosz

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie dzieci!

Teatrzyk kukiełkowy „Droga do szczęścia”

Dnia 09.03.2022r. do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalek „Kukiełka” z Nowego Sącza. Zaprezentował dzieciom spektakl lalkowy zatytułowany „Droga do szczęścia”. W Przystępny sposób uzmysłowił dzieciom to, co w życiu jest najważniejsze, czyli nie przedmioty lecz bliscy i życzliwi nam ludzie. Po zakończonym przedstawieniu aktorzy pokazali dzieciom występujące lalki i sposób, w jaki można ich „ożywić” na scenie. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane samym spektaklem, jak też żywo dyskutowały z aktorami po zakończonym przedstawieniu, co świadczyło o zrozumieniu przesłania. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki dotyczące obejrzanej bajki.

 

1o lutego w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez wszystkich bal karnawałowo- walentynkowy. Dzieci założyły swoje piękne kostiumy i w salach udekorowanych serduszkami i balonami zaczęły wesołą zabawę. Przepięknie ubrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Dzieci tańczyły w rytm znanych i lubianych przebojów. Z wielką ochotą uczestniczyły również we wspólnych zabawach i konkursach. Niezwykle bajkowa atmosfera niewątpliwie zostanie  na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Na zakończenie każdy otrzymał w prezencie smakołyki i walentynkowy upominek.

Rozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizy

Rozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizyRozpoznasz znaczenia tych emotikonowych serc? | sameQuizy

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z okazji Dnia Babci i Dziadka!

 

Wigilia w przedszkolu

„Wszyscy opłatek biorą do ręki
Szczere życzenia sobie składają.
A gdy spróbują każdego dnia,
Piękne kolędy wspólnie śpiewają…”

 

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”
                                                                                           F.Edwards

Nasze przedszkolaki wzięły udział w dobroczynnej akcji „Robótka 2021”, zorganizowanej już po raz dwunasty przez Dom Pomocy Społecznej w Niegowie. Dzieci z pomocą Pań wykonały piękne kartki świąteczne dla mieszkanek z Niegowa. Poza ciepłym słowem dołączyły też drobne upominki. Cieszymy się, że tak prostym gestem sprawimy innym wiele radości w tym magicznym czasie.Internetowy słownik emojis, czyli kiedy i jak używać ...

 

#challengekolędadlaIgnasia

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spokoju, ciepła i radości. Szczególnie też nasze serca skierowane są na pomoc drugiemu człowiekowi. Dlatego nasze przedszkole przyjęło nominację i przyłączyło się do akcji #challengekolędadlaIgnasia. Jej celem jest pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie małego chłopca Ignasia. Dzieci z grupy „O” podejmując wyzwanie zaśpiewały kolędę ” Wśród nocnej ciszy”.

„Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci, nią ziemia się zbliża do nieba.“

                                                                                 Lucjan Rydel

#challengekolędadlaIgnasia to akcja charytatywna, która jest zapoczątkowana przez Gminę Miejsce Piastowe

Ignaś urodził się 01.08.2020 z Asocjacją VACTERL, czyli bardzo rzadką chorobą genetyczną o nieznanej przyczynie. Walczymy o jego sprawność i samodzielność!

Potrzebne są 3 operacje, dzięki którym zostanie przywrócona sprawność rączek Ignasia, a pierwsza musi się odbyć już w lutym. Plan leczenia daje nadzieję na samodzielność Ignasia, ale wymaga ogromnych nakładów finansowych, ponieważ nie są one refundowane przez NFZ.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/ignas-zajdel…

Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej  im. Św. Jana Pawła II w Jasienicy Rosielnej #challengekolędadlaIgnasia

Nominujemy:

1. Przedszkole Samorządowe w Golcowej
2. Grupę „Mądre Sówki”z Przedszkola Samorządowego w Haczowie
3. Oddział Przedszkolny i Grupę „O” przy Szkole Podstawowej im.ks.bpa Jakuba Glazera w Woli Jasienickiej
4. Grupę „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego w Dynowie

Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania i mają wyznaczyć 5 instytucji/osób.

XXVI Konkurs Piosenki Polskiej „Mikołajkowe debiuty”

W tegorocznych Mikołajkowych Debiutach w Jasienicy Rosielnej nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci:
– Julita Data z piosenką „Nam jesień niestraszna”
– Marta Krzysik z piosenka „Grzeczne słówka”
– Tymoteusz Kwolek z piosenką „M jak mama, T jak tata”.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz gromkie brawa. Marta Krzysik została laureatką, z czego jesteśmy bardzo dumni. Piosenkę o grzecznych słówkach zaśpiewała podczas finałowego koncertu 7 grudnia w Sali strażaka w Humniskach. Gratulujemy talentu i odwagi!

Święty Mikołaj w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci, gdyż jest to dzień spotkania ze świętym Mikołajem. Po śniadaniu do każdej z grup zawitał Mikołaj, a wraz z nim wiele radości. Poprzez piosenki, wiersze i tańce staraliśmy się pokazać Mikołajowi jak bardzo go kochamy i jesteśmy wdzięczni za jego dobro. Mikołaj docenił nasze starania i obdarował wszystkie dzieci prezentami, zostawił również wspaniałe zabawki dla każdej z grup. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, pożegnaliśmy świętego, ale obiecał, że za rok znów nas odwiedzi.

„Miś w przedszkolu”

Jak co roku 25 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. „Poznaj historię Pluszowego Misia” i pobawiliśmy się w „Starego Niedźwiedzia”. Nagle – w oknie przedszkola pojawił się Miś! Nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Zaprosiliśmy gościa do naszej sali, a on wręczył nam pyszne „misiowe ciasteczka”. Zaśpiewaliśmy dla niego piosenkę, a Miś podarował nam słoik z „miodowymi zagadkami”, które chętnie  rozwiązywaliśmy. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci wykonały sobie z Misiem pamiątkowe zdjęcia, a w podziękowaniu za przybycie dzieci wręczyły mu jego ulubiony smakołyk- słoiczek miodu. Ależ to był niezwykły dzień!

 

Ogólnopolska akcja”Szkoła do hymnu 2021″

W dniu 10.11.2021 r. społeczność naszego przedszkola włączyła się w ogólnopolskie świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez MEN uroczyście odśpiewaliśmy  o godzinie 11.11 hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

„Spotkanie z Policjantami”

W dniu 05.10.2021 r. odwiedzili nasze przedszkole Policjanci z Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej. Mundurowi poprzez filmik edukacyjny przypomnieli przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się wyposażenie policjanta do służby. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie odblaskowych zawieszek   dla każdego dziecka oraz kamizelek do wykorzystania w trakcie codziennych spacerów, pozyskanych w ramach gminnego projektu pod nazwą „Bezpieczny w Gminie Jasienica Rosielna”. Dzieci podziękowały za mądre rady wierszem i piosenką.

” W drodze do szkoły
nie spotka mnie nic złego
bo znam już przepisy
ruchu drogowego.
Przecież ulica to nie plac zabaw
Nawet na pasach trzeba uważać
Czerwone światło dla pieszych alarm
Tylko zielone przejść nam pozwala.”

„Czytajmy razem…”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
/W.Szymborska/

Po rocznej przerwie wznowiliśmy w naszym przedszkolu akcję „Czytajmy razem”, która nawiązuje do ogólnopolskiego projektu „Cała Polska Czyta dzieciom”. Polega ona na wypożyczaniu do domu książeczek z biblioteczki przedszkolnej do poczytania z rodzicami. Czytanie dziecku to okazja do spędzania wspólnie czasu, chwili rozmowy, zabawy, jak również zdobywania wiedzy. Zachęcamy wszystkie dzieci i rodziców do aktywnego udziału w tej akcji!  Internetowy słownik emojis, czyli kiedy i jak używać ...

 

Dzień Chleba

15 października nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Chleba. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną: „Od ziarenka do bochenka”, dzięki której poznały etapy powstawania chleba i zrozumiały, że jest on wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Miały też okazję zapoznać się z różnymi rodzajami chleba i omówić składniki potrzebne do jego wypieku. Następnie odbyła się degustacja pysznych chlebów, przekazanych przez Piekarnię „Fiejdasz” z Iwonicza, za które bardzo dziękujemy. Starsze dzieci wykonały pamiątkowe czapki piekarskie, a młodsze posypywały szablon bochenka chleba swoimi ulubionymi i bardzo zdrowymi ziarenkami. Zakończeniem tego wyjątkowego dnia była wspólna zabawa przy znanej wszystkim dzieciom piosence „Mało nas do pieczenia chleba…”

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Bliznem

6 października 2021 r. korzystając z pięknej jesiennej aury, dzieci z grupy „0” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Bliznem. Pani Bibliotekarka oprowadziła nas po salach, opowiedziała o zgromadzonym księgozbiorze, pozwoliła pooglądać  bajeczki dla dzieci oraz wybrać kilka książeczek do poczytania w przedszkolu. Mogliśmy również wypożyczyć kilka pozycji Natalii Usenko, z której twórczością zapoznajemy dzieci w tym roku szkolnym. Pani bardzo zachęcała dzieci do przychodzenia do biblioteki wraz z rodzicami i wypożyczania książek do wspólnego czytania. Na zakończenie spotkania poczęstowała wszystkie dzieci lizakami. W wyśmienitym humorze powróciliśmy do przedszkola z teczka pełną książek, które wkrótce przeczytamy.

 

Warsztaty edukacyjne „Akademia Programistów 2.0”

23 września 2021 nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną „LUPUS” w ramach programu edukacyjnego „Akademia Programistów”. Atrakcją, która wzbudziła duże zainteresowanie u dzieci były małe roboty „Photony”, wyposażone w sensory pozwalające im widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, mierzyć odległość itp. Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości i zabawy, ale przede  wszystkim wzbogaciły wiedzę  z zakresu programowania. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał dyplom „Małego Programisty”.

 

„Dzień Przedszkolaka to ważne święto”

Dzień Przedszkolaka to ważne święto
Uczciliśmy je razem tańcem i piosenką
Zabaw, śmiechu i prezentów nam nie brakowało
Wszystkim przedszkolakom bardzo się podobało
Bo lubimy śpiewać i lubimy skakać
Tak właśnie wygląda Święto Przedszkolaka!

ROK SZKOLNY 2021/2022


Zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie zerówki

„Dziś przedszkole pożegnamy i nasze zabawki
Bo we wrześniu usiądziemy już do szkolnej ławki.
Było nam tu dobrze, miło i bezpiecznie.
Za co dziękujemy dziś bardzo serdecznie”
Takimi słowami uroczyście pożegnały się dzieci kończące nasze przedszkole. Nie zabrało tez wiersza i piosenki w wykonaniu grupy 5- latków żegnających starszych kolegów. Na pamiątkę wspólnych chwil w przedszkolu wręczyli absolwentom własnoręcznie wykonane kolorowe motyle. Zwieńczeniem tej uroczystości było rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród. Życzymy powodzenia i sukcesów w szkole!

 

Dzień Dziecka

„Wielkie święto dzisiaj mamy
Wszystkie dzieci zapraszamy
Każdy pięknie się uśmiecha
Moc atrakcji na Was czeka
Razem świetnie si ę bawimy
I Dzień Dziecka tak uczcimy!”

Wszystkim naszym przedszkolakom składamy serdeczne życzenia, kolorowych dni pełnych słońca, dużo zdrowia i uśmiechu!

 

STO LAT MAMUSIU!

„Sto lat Mamusiu
Bądź zdrowa i uśmiechnięta
Moje serduszko
Co dzień o Tobie pamięta
Sto lat Mamusiu
Jesteś mym calutkim światem
Kocham Cię wiosną
jesienią, zimą i latem!”

Warsztaty edukacyjne „Mały programista”

W dniu 10 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne „Mały programista”, który przeprowadziła Agencja Szkolno-Przedszkolna „LUPUS”. W salach pojawiły się roboty Photony wyposażone w sensory, które pozwalają im widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk itp. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a udział w nich dostarczył dzieciom wiele radości i zabawy, pogłębił ich wiedzę i rozwinął umiejętności z zakresu kodowania.

Kino sferyczne

5 maja w naszym przedszkolu gościło objazdowe Kino Sferyczne. Dzięki kopule pod katem 360°, dzieci miały możliwość nie tylko oglądać edukacyjne projekcje filmowe, ale i zostać uczestnikami tych wydarzeń. Przedszkolaki były zachwycone obejrzanym seansem, który dostarczył im wielu niezapomnianych emocji i wrażeń.

#challenge niebieskie motyle

W dniu 23 kwietnia nasze przedszkole przyjęło zaproszenie i przyłączyło się do akcji #challenge niebieskie motyle 2021, której celem jest poszerzanie świadomości i wiedzy na temat autyzmu. Nasze przedszkolaki, podejmując wyzwanie wykazały się ogromną empatią i zaangażowaniem. Wspólnie wykonały wspaniałego niebieskiego motyla i razem z pozdrowieniami ” JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI” przekazały iskierkę przyjaźni na znak solidarności osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Dziękujemy za nominację Środowiskowemu Domu Samopomocy w Bliznem i kontynuujemy akcję wspólnie #challenge niebieskie motyle 2021
NOMINUJEMY:
– Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Woli Jasienickiej
– Grupę przedszkolną „Ufoludki” z Przedszkola Samorządowego w Haczowie z filia w Trześniowie
-Przedszkole Samorządowe w Golcowej

Zapraszamy wyżej wymienione placówki do uczestnictwa i trzymamy kciuki!Internetowy słownik emojis, czyli kiedy i jak używać ...

Dzień dobry!

Witamy Was Drogie Dzieci i Waszych Rodziców. W związku z przedłużeniem obostrzeń do 19 kwietnia nasze przedszkole jest zamknięte. Proponujemy Wam kilka aktywności, które pozwolą poczuć się jak w przedszkolu. Najpierw trochę ruchu:
https://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU

W tym tygodniu chcemy zwrócić Wasza uwagę na to, co znaczy być kulturalnym. O byciu kulturalnym na pewno świadczy używanie trzech czarodziejskich słów. Pamiętacie je?
https://www.youtube.com/watch?v=wkqviVY_zlE

Posłuchajcie też wesołej piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=DL6eWrZAizQ

A teraz zaśpiewajcie sami:
„Trzy ważne słowa ogłaszam:
PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM
Oto zasada jest nasza –
PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM”

Zachęcamy Was teraz do wyjścia na świeże powietrze. Dzieci starsze mogą przypomnieć sobie grę w klasy. Jeśli ktoś zapomniał zasady – podsyłamy link:
https://www.youtube.com/watch?v=SXc67Ze1sTQ

A dla młodszych dzieci uproszczona wersja gry:
https://www.youtube.com/watch?v=JoyMed4BHDg

W kolejnych dniach przypomnimy sobie jakie są oznaki wiosny. Pomoże Wam w tym filmik edukacyjny z zadaniami do wykonania:
https://www.youtube.com/watch?v=rhVAxmcT8S4

Wyjdźcie na spacer z rodzicami i poszukajcie wiosny. Następnie wykonajcie w domu rysunek przedstawiający „Wiosnę wokół nas” dowolną techniką.

Nie zapomnijcie też o języku angielskim. Powtórzmy sobie liczenie do 10.
https://www.youtube.com/watch?v=DR-cfDsHCGA

Na koniec proponujemy kilka kart pracy dla chętnych dzieci:

Karta pracy 1
http://bystredziecko.pl/karty-pracy/grafomotoryka/szablon/grafomotoryka-szablon-biedronki-cb.pdf
Karta pracy 2
figury
Karta pracy 3
http://bystredziecko.pl/karty-pracy/nauka-pisania/5/szlaczki-nauka-pisania-m.pdf
Karta pracy 4
http://bystredziecko.pl/karty-pracy/szlaczki/szlaczki-l-6.pdf

Dla wytrwałych kilka gier online:

Jaka kolejność ? https://zasobyip2.ore.edu.pl/uploads/publications/7735b31974ca0025b6fb427a756fa7a4_/index.html

Policz i wskaż liczbę https://zasobyip2.ore.edu.pl/uploads/publications/4a5f3a9b866ba5c1639acd17e1e073ff_/index.html

Licz i porównuj liczby https://pl.khanacademy.org/math/early-math/cc-early-math-counting-topic/cc-early-math-counting/e/counting-out-1-20-objects

Policz sylaby https://wordwall.net/pl/resource/932328/policz-sylaby

Miłej zabawy! Internetowy słownik emojis, czyli kiedy i jak używać ...

Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne Wierszowanie”

Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne Wierszowanie” zorganizowanym przez SP im. ks. bpa Jakuba Glazera w Woli Jasienickiej. Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs ten przybrał formę zdalną. Nasze przedszkole reprezentowali: Szymon Pająk, Kornelia Bednarczyk, Aleksandra Kędra oraz Alicja Bocoń.
Trzymamy mocno kciuki za naszych utalentowanych małych artystów biorących udział w tym wydarzeniu!

Odkrywcy Skarbów Misyjnych w Przedszkolu

Zbliżająca się Niedziela Misyjna „Ad Gentes”, zachęciła naszych Przedszkolaków do wykonania pięknych plakatów misyjnych. Dzieci oglądały również rekwizyty przywiezione i podarowane przez misjonarzy. Najradośniejszym odkryciem było to, że każdy z nas może być małym misjonarzem poprzez modlitwę, uśmiech, dobre uczynki bez wyruszania w daleką drogę!

 

„Dziś w przedszkolu wielki bal
tańczy wiele pięknych par”

Dzień Pizzy

9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Dzień Pizzy”. Dzieci poznały historie pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi i jakie składniki są potrzebne do jej przygotowania. Wykonały też piękne prace plastyczne „Pizza zdrowa, kolorowa”. Przedszkolaki z wielkim apetytem smakowały pizze wykonane przez panią kucharkę. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę!

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków i należy im pomagać. Chętne dzieci przyniosły do przedszkola pokarm dla ptaków- ziarna zbóż, słonecznika, maku i kaszy, który wsypały do karmnika przy przedszkolu. Zawiesiły tez słoninkę dla sikorek. Postaramy się, aby w „ptasiej stołówce” nie brakowało smakołyków dla skrzydlatych przyjaciół przez całą zimę.

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie grupy przygotowały występy dla swoich kochanych babć i dziadków. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tej uroczystości.